تصاحب جایگاه گلکسی اس ۲۰ پلاس توسط وان‌پلاس ۸ پرو در بنچمارک DxOMark

0
38
تصاحب جایگاه گلکسی اس ۲۰ پلاس توسط وان‌پلاس ۸ پرو در بنچمارک DxOMark

بنچمارک DxOMark اخیرا جزئیات مرتبط با بررسی دوربین وان پلاس ۸ پرو را منتشر کرده است. تازه‌ترین محصول وان‌پلاس توانسته است امتیاز کلی ۱۱۹ را از مجموع ۱۲۶ تصویر و ۱۰۳ ویدیو، دریافت کند. اکنون گوشی مذکور با یک امتیاز اختلاف، در جایگاه دهم جدول دوربین گوشی‌های هوشمند و به دلیل فیلم‌برداری بهتر، بالاتر از گلکسی اس ۲۰ پلاس قرار می‌گیرد. البته وان‌پلاس موفق نشده است به طور کامل سامسونگ را شکست دهد.

وان‌پلاس ۸ پرو نسبت به نسل قبلی خود یعنی ۷T پرو، از چینش دوربین جدیدتری بهره می‌برد. اکنون لنز اصلی ۴۸ مگاپیکسلی دستگاه از حسگر بزرگ‌تری بهره می‌برد و لنز فوق عریض نیز حسگری برابر با اندازه‌ی حسگر اصلی نسل قبلی دارد. اگرچه حسگر لنز ۸ مگاپیکسلی تله‌فوتو با لنز سه برابری بدون تغییر در محصول جدید وان پلاس نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

DxOMark ادعا دارد که ۸ پرو در آزمایش‌های صورت گرفته، توانسته است عملکرد چشمگیری در تعادل رنگ سفید از خود نشان دهد. همچنین تصاویر ثبت شده دارای رنگ‌های شفاف و واضحی هستند و لنز اصلی قادر به ثبت عکس‌هایی با نویز پایین و جزئیات بالا است. عملکرد لنز فوق‌عریض نیز رضایت‌بخش به نظر می‌رسد.

اما قسمت مشکل‌ساز برای وان پلاس ۸ پرو، صحنه‌هایی با دامنه‌ی دینامیکی وسیع‌ گزارش شده است. اگرچه محصول مذکور موفق شده است در این زمینه، عملکردی بهتر از آیفون ۱۱ پرو مکس از خود نشان دهد اما بازهم نتوانسته است به محصولاتی مانند هواوی پی ۴۰ نزدیک شود.

در زمینه‌ی ویدیو نیز عملکرد دستگاه بسیار خوب بوده است و در بین ۵ گزینه‌ی اول بنچمارک DxOMark قرار گرفته است.

مطالب خواندنی:  کمپانی سامسونگ مشکل حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۱۰ را برطرف کرد

منبع:tech.gamefa.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید