هواوی هارمونی‌اواس ۲٫۰ را معرفی کرد

0
13
هواوی هارمونی‌اواس ۲٫۰ را معرفی کرد

مجله زیبایی سبز:حدود یک سال پیش، هواوی سیستم عامل خود با نام هارمونی‌اواس (HarmonyOS) را معرفی کرد. روز گذشته‌، ریچارد یو (Richard Yu) مدیر ارشد اجرایی این شرکت هارمونی‌اواس ۲٫۰ را در جریان کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان هواوی معرفی کرد که قرار است این بار میزبان دستگاه‌های بیشتری باشد.

به گزارش مجله زیبایی سبز و به نقل از تکفارس،سیستم عامل موردبحث براساس عملکردهای میان پلتفرمی ساخته شده است تا طیف گسترده‌ای از تلویزیون‌های هوشمند تا گوشی‌های هوشمند را پشتیبانی کند. ریچارد یو گفته است که گوشی‌های هوشمندی که دارای سیستم عامل هواوی باشند در تاریخی نامشخص در سال آینده وارد بازار خواهند شد. به نظر می‌رسد این دستگاه‌ها در ابتدا منحصر به بازار چین باشند.

بسته توسعه نرم‌افزاری (SDK) هارمونی‌اواس ۲٫۰ از چند روز آینده برای تلویزیون‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و نمایشگرهای خودرو در دسترس خواهد بود، در حالی که نسخه مخصوص گوشی‌های هوشمند در اواخر ماه دسامبر عرضه خواهد شد.

علاوه‌ بر این، هواوی از پروژه اوپن‌هارمونی (OpenHarmony) خود نیز رونمایی کرده است. این پروژه متن‌باز قرار است هارمونی‌اواس را به چیزی شبیه به پروژه متن‌باز اندروید (AOSP) تبدیل کند. این برنامه به‌زودی برای توسعه‌دهندگان در دسترس قرار خواهد گرفت و حتی از دستگاه‌هایی با حافظه موقت (RAM) ۱۲۸ کیلوبایت نیز پشتیبانی خواهد کرد.

هارمونی‌اواس تمرکز ویژه‌ای روی عملکردهای چند صفحه‌نمایشی دارد و قرار است با المان‌های یکپارچه پیوسته و تجربه کاربری سازگار روی طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها کار کند. افزون بر این، هواوی در این سیستم عامل مدعی قابلیت‌هایی مانند امنیت بهبودیافته، تشخیص صدای هوشمند و انتقال داده بین دستگاهی سریع است.

مطالب خواندنی:  اندروید ۱۰ برای رد مجیک ۳ نوبیا منتشر شد

در کنفرانس یادشده بار دیگر جزئیات HMS Core 5.0 اعلام شد که در ۷ دسته سرویس اصلی، ۱۲۰۰۰ رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن را به ارمغان می‌آورد. هواوی همچنین اطلاعات اکوسیستم اپلیکیشن HMS خود را به اشتراک گذاشته که در حال حاضر شامل ۹۶ هزار اپلیکیشن است و توسط ۱٫۸ میلیون توسعه‌دهنده پشتیبانی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید