• امروز : شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 3 June - 2023
2

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

  • کد خبر : 38981
  • 28 مرداد 1401 - 18:08
12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک اگر به دنبال ایجاد یک اتاق خواب شیک و کاربردی با فضای محدود برای بازی هستید، باید ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک را در نظر بگیرید. به گزراش مجله زیبایی سبز به نقل از بیتوته،فضایی باریک، ارتفاع کم سقف و زوایای نامناسب همگی می توانند […]

۱۲ ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

اگر به دنبال ایجاد یک اتاق خواب شیک و کاربردی با فضای محدود برای بازی هستید، باید ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک را در نظر بگیرید.

به گزراش مجله زیبایی سبز به نقل از بیتوته،فضایی باریک، ارتفاع کم سقف و زوایای نامناسب همگی می توانند هنگام طراحی اتاق خواب چالشی ایجاد کنند، اما با برنامه ریزی هوشمندانه و تفکر خارج از چارچوب، اتاق خواب های کوچک فاقد اندازه هستند و می توانند نبوغ و شخصیت خود را جبران کنند.

خوشبختانه راه های مبتکرانه زیادی وجود دارد که فضاها را بزرگتر نشان می دهد و احساس می کنیم از آنچه که هستند، از قرار دادن مبلمان گرفته تا ایده های هوشمندانه برای ذخیره سازی. برای کمک به الهام گرفتن شما، مجموعه ای از ایده های چیدمان اتاق خواب را در این مقاله گردآوری کرده ایم که برای دکوراسیون و چیدمان یک اتاق خواب کوچک مناسب است.

ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک و همه چیزهایی که باید بدانید

وقتی صحبت از ایده هایی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک می شود، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است. چه در حال طراحی یک ایده اتاق خواب کوچک برای یک کودک باشید، چه یک اتاق خواب کوچک برای مهمان، ایده خوبی است که با یک پلان طبقه شروع کنید که ابعاد اتاق را مشخص می کند و شامل ویژگی های معماری کلیدی فضا مانند پنجره ها، درها و شومینه در صورت وجود استفاده از یک تکه کاغذ برای ترسیم یک پلان کلی از فضا، یک راه ساده و آسان برای برنامه ریزی بصری اتاق خواب است.

یک طراح داخلی می گوید، اگر به ابزار آنلاین دسترسی دارید، این می تواند به دقت اندازه و فضای باقیمانده در حین بازی با طرح کمک کند.

هنگامی که یک طرح واضح از فضا دارید، می توانید به بهترین مکان برای قرار دادن مبلمان فکر کنید.

۱٫ موقعیت تخت خود را در نظر بگیرید

وقتی صحبت از ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک به میان می آید، بزرگترین تصمیمی که باید گرفت این است که تخت در کجا قرار گیرد – این که بزرگترین تکه مبلمان اتاق خواب است، تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس فضا و همچنین نحوه استفاده از آن خواهد داشت. در فضاهای کوچک، اغلب با اندازه گیری، جهت تخت را تعیین می کنند و تصمیم می گیرند که تخت را در کجا و در چه جهتی قرار بدهند.

یک طراح داخلی می گوید: برای ایده های تخت خواب در اتاق خواب های کوچک، من دوست دارم ایده تقارن را در ذهن داشته باشم. توصیه می‌کنم تخت را در مرکز دیوار اصلی قرار دهید و در صورت امکان، اطمینان حاصل کنید که هیچ پنجره ای را مسدود نمی کند.

وقتی تخت را در مرکز دیوار قرار می دهید، می توانید به راحتی به هر دو طرف تخت برای کارهایی مانند چیدن روتختی و تعویض ملحفه ها دسترسی داشته باشید و آن را به کاربردی ترین گزینه تبدیل کنید.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۲٫ تخت را ستاره نمایش کنید

همانطور که در این طرح زیبا نشان داده شده است، اتاق خواب های کوچک نیازی به کمبود شخصیت ندارند. در واقع، قرار دادن یک تخت خواب در وسط دیوار اصلی در چیدمان اتاق خواب کوچک، راهی عالی برای منحرف کردن حواس از فضای محدود است زیرا فوراً چشم شما را جلب می کند.

«مگر اینکه اتاق خواب واقعاً بزرگی نداشته باشید، تنها برای چند قطعه انتخابی جا دارید.»

مطالب خواندنی:  اسپری کراتین همراه با پروتئین گیاهی سویا بس

یک ویژگی چشم نواز، این تخت چهار پوستر رنگارنگ و ایده زیبای سر تخته، از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را می کند و با یک سایبان پارچه ای زیبا برای ایجاد یک نقطه کانونی واقعی سفارشی شده است. نه تنها از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را می کند، بلکه سایبان پارچه ای تخت را می توان به راحتی برای طرحی متفاوت در صورت تغییر سلیقه تغییر داد.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب های کوچک

۳٫ آن را ساده نگه دارید

هنگام طراحی اتاق خواب با فضای محدود، ایده خوبی است که مبلمان اتاق خواب را به حداقل برسانید و اندازه قطعات را در کنار سایر ایده های ساده اتاق خواب به دقت در نظر بگیرید.

از پر کردن بیش از حد اتاق خواب و یا دیوار آن اجتناب کنید. برای اتاق خوابتان تختی را با اندازه ی مناسب انتخاب کنید که اتاق خواب شما را تحسین کند، زیرا نمی خواهید نقطه کانونی اتاق خارج از محل به نظر برسد. برای اتاق خواب های کوچک هرگز از تخت های بزرگ و پرکار استفاده نکنید.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

طراحی داخلی دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۴٫ از پرده ها برای محصور کردن فضای خواب دنج استفاده کنید

اگر اتاق خواب کوچکی دارید که باریک و سقف کوتاه دارد، با قرار دادن یک تخت خواب راحت در گوشه ی اتاق و آویزان کردن پرده هایی از سقف تا کف برای ایجاد یک مخفیگاه شایان ستایش، بهترین استفاده را از فضای صمیمی داشته باشید.

در حالی که در بیشتر اتاق خواب ها قرار دادن تخت در وسط بزرگترین دیوار معمول است، در اتاق خواب های کوچک همیشه کارآمدترین استفاده از فضا نیست. در عوض، محصور کردن یک تخت در گوشه ای می تواند فضای بزرگتری را در بقیه اتاق باز کند، همانطور که در این ایده چیدمان اتاق خواب کوچک، تخت دونفره که تمام عرض فضا را اشغال می کند، فضای کافی را روی دیوار مجاور برای قرار دادن یک کمد بزرگ در اختیار شما می گذارد.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

نکته هایی برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

۵٫ در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک حتما از آینه استفاده کنید.

تزئینات با آینه روشی شگفت انگیز برای روشن و بزرگ نشان دادن اتاق خواب های کوچک می باشد، بنابراین در صورت امکان ارزش آن را دارد که آینه ها را در چیدمان اتاق خواب های کوچک قرار دهید. قرار دادن آنها در مقابل یا مجاور یک پنجره باعث می شود نور بهینه در سراسر اتاق منعکس شود. در این طرح آینه ها به طرز هوشمندانه ای به داخل طاقچه ها اضافه شده اند و با ایده های نورپردازی اتاق خواب ترکیب شده اند تا نور را به حداکثر برسانند و بعد از تاریکی نوری گرم ایجاد کنند.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۶٫ در یک گوشه تختی ایجاد کنید

اگر به دنبال استفاده حداکثری از فضا در اتاق خواب کودک هستید، ایجاد یک تخت در گوشه را در نظر بگیرید – این نه تنها یک استفاده کارآمد از فضا است، بلکه عنصر سرگرمی را نیز ایجاد می کند که کوچولوها آن را دوست خواهند داشت. در این دکوراسیون اتاق خواب، گوشه ای که تخت ایجاد کرده ایم با کاغذ دیواری از دیگر فضای اتاق جدا کرده ایم. از بقیه اتاق جدا شود. یک طرح انتزاعی همه کاره در یک پالت رنگی تک جنسیتی نه تنها برای کودکان جذاب خواهد بود، بلکه یک ایده ی جذاب برای اتاق خواب مهمان نیز ایجاد می کند.

مطالب خواندنی:  دکوراسیون داخلی زیبا به سبک مدیترانه ای

اگرچه رنگ های استفاده شده در پارچه، کوسن ها، کاغذ دیواری و مبلمان به آرامی همدیگر را منعکس می کنند تا حس ساختاری به فضا بدهد.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

راههایی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

۷٫ یک میز آرایش مخفی اضافه کنید

ایده های میز آرایش اغلب در اتاق خواب های بزرگ تر هستند، اما با کمی تفکر، می توانید آن را در یک اتاق خواب کوچکتر استفاده کنید. این قسمت میز آرایش که به طرز ماهرانه ای در یک طاقچه پشت درهای دو تاشو پانل بندی شده از سقف تا کف قرار گرفته شده اند، این فضا قفسه های زیادی را شامل می شود، اما به راحتی می توان پس از استفاده آن را از دید خود دور کنید و فضای روشن، باز و بدون درهم و برهمی را ایجاد کرد.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

نکته هایی برای چیدمان اتاق خواب های کوچک

۸٫ از طاقچه ها نهایت استفاده را ببرید

از فضای فرو رفته و طاقچه مانند بهترین استفاده را کنید. و این برای استفاده ی بهینه از فضا ضروری است. استفاده از طاقچه هایی با شکل نامناسب با اضافه کردن کمدهای سفارشی، یک راه‌ عالی برای به حداکثر رساندن فضا در یک اتاق خواب کوچک می باشد، حتی می توانید قسمت میز آرایش را در آنجا، در نظر بگیرید.

در گوشه ای از این اتاق خواب کوچک، می توانید از آینه برای درهای کمد دیواری استفاده کنید و حتی با استفاده از میز آرایش و آینه می توانید نور را به حداکثر برسانید و فضا را بزرگتر نشان بدهید.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

طراحی داخلی اتاق خواب های کوچک

۹٫ یک تخت طبقه ای برای اتاق کودک انتخاب کنید

وقتی صحبت از صرفه جویی در فضا در اتاق خواب های کوچک کودکان می شود، ایده های تخت های طبقه ای راه حل عالی هستند.

معمولا اتاق خواب های کوچکتر در یک خانه برای بچه های کوچک در نظر گرفته می شود. به همین دلیل، ما می توانیم در طراحی و ذخیره سازی فضا، خلاق باشیم. ما عاشق یک تخت طبقه ای توکار با انباری یا کشوهای اضافه، دیوارکوب برای نورپردازی و غیره هستیم. این به ما امکان می دهد تا آن ها را به صورت عمودی طراحی کنیم و فضای گرانبهایی از کف را اشغال نکنیم که به نوبه خود باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

راهنمای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب های کوچک

۱۰٫ با چراغ های دیواری در فضا صرفه جویی کنید

لامپ های رومیزی که روی میزهای کنار تخت در دو طرف تخت نصب می شوند، چیدمان محبوبی در اتاق خواب ها هستند، اما می توانند فضای زیادی را اشغال کنند – به گفته ی کارشناسان، برای اتاق خواب های کوچک ممکن است بخواهید ایده های جایگزینی برای نورپردازی دیوار اتاق خواب در نظر بگیرید.

در اتاق خواب های کوچک می توانید از چراغ های دیواری به جای چراغ های رومیزی برای نورپردازی کنار تخت استفاده کنید. اتاق های کوچکتر ناگزیر به میزهای کنار تخت کوچکتر نیاز دارند و اگر از چراغ برای قرار دادن روی میزها استفاده کنید. تمام سطح میز توسط آن گرفته می شود، و از میز نمی توانید برای چیزهای دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.

مطالب خواندنی:  ۶ ایده هوشمندانه برای دکوراسیون و طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن خانه‌ کوچک

مدل های متنوعی از چراغ های دیواری وجود دارند.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

آشنایی با چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

۱۱٫ با کمدهای تعبیه شده بیشترین استفاده را از ارتفاع دیوار ببرید

در اتاقی که سقف آن بلند است، مهم است که ایده‌های زیادی برای ذخیره سازی اتاق خواب کوچک در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که فضا خالی از شلوغی باقی می ماند. اگر از اتاق های زیر شیروانی استفاده می کنید می توانید از بخشی استفاده کنید که بلندترین سقف را دارد. اختصاص دادن فضایی از اتاق خواب به انباری با قرار دادن مجموعه ای از کمدهای کف تا سقف، روشی عالی برای استفاده بیشتر از ایده های ذخیره سازی است، این کار باعث می شود فضا مرتب و جادار به نظر برسد.

برای تقویت بیشتر توهم فضا، می توانید یک کمد را در یک سمت دیوار از زمین تا سقف بسازید و درهای آن را به رنگ دیوارهایتان کنید.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

روش های چیدمان اتاق خواب های کوچک

۱۲٫ قفسه های فرورفته را انتخاب کنید

قرار دادن مبلمان بزرگ و مستقل اغلب در چیدمان اتاق خواب های کوچک دشوار است، در عوض، کمدها و قفسه های متناسب را امتحان کنید. برای اتاق خواب هایی که فضا در آنها حداقل است، ممکن است بخواهید به جای مبلمان مستقل، نازک کاری داخلی سفارشی را نصب کنید، نصب قفسه در زیر تخت های دو طبقه و فرورفتگی هار داخل دیوارها به خوبی کار می کند.

برای ساخت قفسه نیاز است که فضایی از اتاق شما اشغال شود. اما مزیت نصب قفسه های فرورفته این است که فضایی از کف با مبلمان مستقل گرفته نمی شود و به اتاق اجازه می دهد ساده و بدون درهم و برهم به نظر برسد.

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

تکنیک های چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

چگونه می توان فضا را در یک اتاق خواب کوچک به حداکثر رساند ؟

بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضا در اتاق خواب این است که ایده های زیادی را برای ذخیره سازی اتاق خواب در چیدمان خود برنامه ریزی کنید.

استفاده از کابینت ها و کمدهای داخلی سفارشی، روشی عالی برای ایجاد فضای ذخیره سازی شخصی است که از چیدمان اتاق شما نهایت استفاده را می کند، زیرا می توان آن را بر اساس معماری فضای شما ساخت. فضای ذخیره سازی داخلی اجازه می دهد تا لباس ها، کفش ها و به هم ریختگی ها در پشت درها پنهان شوند و فضا را روشن، بدون درهم و برهم و نشاط آور می کند.

آنا فرانکلین، طراح داخلی و بنیانگذار استون هاوس کالکتیو، پیشنهاد می‌کند که در جایی که فضای دیوار اتاق کوچک شما بلند است، بهتر است، در صورت امکان، به جای استفاده از فضای کف، از دیوارها و کمدهای دیواری بلند و باریک استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تلویزیون اتاق خواب را به جای قرار دادن بر روی کنسول، به دیوار نصب کنید، یا می توانید به جای قرار دادن آینه روی زمین، یک آینه تمام قد به دیوار یا در کمد دیواری نصب کنید.

لینک کوتاه : https://www.greenbeautymag.com/?p=38981

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.