با رویایی ترین مناطق دنیا آشنا شوید+عکس

0
224

احتمالاً تا به حال این حس را تجربه کرده اید که تمام احساسات خود را با دنیا شریک شوید. اگر چنین تجربه ای داشته اید و به دنبال مکانی برای ابراز علاقه خود می گردید، با شریک زندگی خود همراه شوید و به یکی ازاین ده مکان سری بزنید…

رویایی ترین نقاط دنیا

۱- سادورینی (یونان):

این جزیره ی فوق العاده در بخش جنوبی دریای اژه و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی سرزمین یونان واقع شده است. سادورینی بزرگترین جزیره ی مجمع الجزایری به همین نام است. بیشتر جزایری که در گروه سیکلادس قرار دارند متعلق به سادورینی اند. مساحت این جزیره در حدود ۷۳ کیلومتر مربع است و طبق سرشماری سال ۲۰۱۱ در حدود ۱۵ هزار نفر ساکن این جزیره هستند.

۲- ونیز:

ونیز شهری در شمال شرقی ایتالیاست. این شهر مانند مجمع الجزایری کوچک شامل ۱۱۸ جزیره کوچک است که کانال های آب آنها را از هم جدا کرده اند و با کمک پل های کوچک و بزرگ به هم راه یافته اند. این شهر در تالاب باتلاقی در کرانه ساحلی، بین دهانه رودهای پو و پیاوه واقع شده است. موقعیت فوق العاده ونیز، معماری و آثار هنری آن، این شهر را در تمامی لیست هایی که از زیباترین شهرهای دنیا معرفی می شود قرار داده است.

۳- مالدیو:

مجمع الجزایر مالدیو که به صورت رسمی جمهوری مالدیو نیز نامیده می شود، کشوری است که در جنوب غربی هند و در اقیانوس هند واقع شده است. مالدیو از ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک و بزرگ تشکیل شده است. بزرگترین جزیره مالدیو ۵ کیلومتر مربع مساحت دارد، جالب تر اینکه تنها ۹ جزیره این کشور مساحتی بالاتر از ۲ کیلومتر مربع دارند.

۴- سیشل:

جمهوری سیشل مجمع الجزایری متشکل از ۱۱۵ جزیره است. این کشور در اقیانوس هند و در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری شرق سرزمین آفریقا، و در شمال شرقی جزیره ماداگاسکار واقع شده است. این کشور با جمعیتی در حدود ۸۷۰۰۰ نفر کوچکترین ایالت مستقل آفریقا محسوب می شود. جزایر سیشل آب و هوایی استوایی دارند.

۵- بورا بورا (پلینزی فرانسه):

بورا بورا مشهورترین جزیره دنیاست. بورا بورا در گروه جزایر بادپناه سوسایتی پلینزی فرانسه قرار گرفته است. این جزیره در اقیانوس آرام و در ۲۳۰ کیلومتری شمال غربی تاهیتی واقع شده است. بورا بورا مکانی فوق العاده برای دوست داران دنیای زیر آب محسوب می شود. این جزیره از دو قطعه تشکیل شده است که توسط یک تنگه به یکدیگر متصل اند.

۶- تاج محل (هند):

توجه به این نکته که این مکان در فهرست عجایب هفتگانه جدید جهان قرار دارد به تنهایی حکایت از شکوه آن دارد. تاج محل برای یادبود همسر شاه جهان بنا و به دستور شخص شاه بنا شد. این بنا در نزدیکی آگرا واقع شده است. لقب جواهر معماری اسلامی در هند برازنده این بنای فوق العاده است.

۷- هاوایی:

این منطقه به عنوان پنجاهمین ایالات آمریکا به ثبت رسید. هاوایی تنها ایالتی است که تماماً از جزایر کوچک و بزرگ تشکیل شده است. مهم ترین شهر و پایتخت هاوایی، هونولولو است. آب و هوای معتدل هاوایی یکی از بهترین ویژگی های آن است. دمای هوا در گرم ترین روز سال در هونولولو به ۳۱ درجه سانتیگراد می رسد.

۸- تاهیتی (پلینزی فرانسه):

بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره از گروه جزایر پلینزی فرانسه تاهیتی است. تاهیتی پایتخت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی پلینزی نیز به شمار می رود. این جزیره به علت فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده است.

۹- بلیز:

بلیز کشوری واقع در آمریکای مرکزی است. این کشور از شمال با مکزیک، از جنوب و غرب با گواتمالا و از شرق با دریایی کارائیب مرز مشترک دارد. طول این کشور ۲۹۰ کیلومتر و عرض آن ۱۱۰ کیلومتر است. جنگل های استوایی بیشتر مناطق بلیز را تحت پوشش خود قرار داده اند. آب و هوای گرم و مرطوب، زمین هایی صاف و مسطح، و دشت های باتلاقی در امتداد ساحل، بلیز را به یکی از چشم نوازترین نقاط دنیا تبدیل می کنند.

۱۰- پاریس:

پاریس پایتخت فرانسه و پرجمعیت ترین شهر آن، بر روی رود سن و در شمال فرانسه واقع شده است. این شهر همواره یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری دنیا بوده است. برج ایفل، موزه لوور، کلیسای نوتردام، و خیابان شانزه لیزه؛ همه و همه پاریس را به شهر عشاق جهان تبدیل کرده اند.

منبع:delgarm.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید