• امروز : جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 April - 2024
اخبار امروز : 4
0
6

چیدمان اتاق کودک در آپارتمان های کوچک

  • کد خبر : 17186
  • 02 خرداد 1399 - 17:50
چیدمان اتاق کودک در آپارتمان های کوچک

چیدمان وسایل کودک در خانه های کوچک استقبال از دنیا یک اتفاق جالب است. این که آیا این فرزند اول شما است، یا ششم شماست، ایجاد اتاق برای کودک می تواند هنگام سکونت در یک آپارتمان کوچک چالش برانگیز باشد. هنوز ناامید نشوید! شما می توانید با استفاده مجدد از وسایل موجود، چسبیدن به ملزومات […]

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments1.jpg

چیدمان وسایل کودک در خانه های کوچک

استقبال از دنیا یک اتفاق جالب است. این که آیا این فرزند اول شما است، یا ششم شماست، ایجاد اتاق برای کودک می تواند هنگام سکونت در یک آپارتمان کوچک چالش برانگیز باشد. هنوز ناامید نشوید! شما می توانید با استفاده مجدد از وسایل موجود، چسبیدن به ملزومات و استفاده از فضای خلاقانه، فضای اضافی برای خانواده جدید خود ایجاد کنید.

چگونه اتاق را برای کودک در یک آپارتمان کوچک تهیه کنیم

سرکوب موارد موجود

وسایل کودک خود را در اختیار داشته باشید. اگر این اولین کودک شما نیست، با شناخت جنسیت نوزاد خود، نیازهای کودک خود را بشناسید و هر کدام که از کودک قبلی شما مورد استفاده نیست را به فرد دیگری اهدا کنید و هر کدام که مورد استفاده است را برای  خود نگه دارید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments2.jpg

لباس ها و وسایل قابل استفاده ی فرزند اول را نگهدارید

سبد و جعبه ها را کنار بگذارید. سبد و جعبه ها برای ذخیره کردن چیزهای زیادی کاربرد دارد و بسیار عالی هستند، بنابراین هر ظرف ذخیره ای را که دارید در آن جمع کنید. وسایل کودک را در سبد و جعبه های بالای کمد، قفسه کتاب یا قفسه های نصب شده ذخیره کنید تا درهم و برهمی به حداقل برسد و فضای خود را مرتب نگه دارید.

اگر سبد یا جعبه ندارید، از فروشگاه ها تعدادی از آن ها را تهیه کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments3.jpg

از جعبه و سبد برای جمع آوری وسایل کودکتان استفاده کنید

از کمد موجود استفاده کنید. به جای تلاش برای ایجاد وسایل جدید در فضای محدود خود، یک ایستگاه تغییر کودک کوچک در بالای کمد خود که در حال حاضر دارید ایجاد کنید. به جای خریدن کمد جدید، می توانید یک کشو (یا حتی نیم کشو) فضای خود را برای قرار دادن لباس کودک در آن قرار دهید.

اگر فهمیدید که لباس کودک شما در یک کشو جای نمی گیرد، می توانید قفسه های کوچک را بالاتر از ایستگاه تعویض آویزان کنید تا جوراب، وسایل، پارچه های چرمی و سایر وسایل مورد نیاز خود را ذخیره کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments4.jpg

وسایل کودک را داخل کمدهای کشویی قرار بدهید

مطالب خواندنی:  آشنایی با انواع اتاق های هتل

با پتو و دستمال های موجود کار کنید. قنداق و دفن دستمال اختصاصی کاملاً ضروری نیست. می توانید از پتو و دستمال هایی که قبلاً در اختیار داشتید استفاده کنید. پتوهای مربعی بسیار نرم و لطیف که پوست لطیف کودک را از بین نبرند، استفاده کنید. بین پتو و حوله های خود جستجو کنید تا گزینه های مناسبی پیدا کنید.

اگر هیچ پتوی مناسبی ندارید، یک پتوی کوچک تهیه کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments5.jpg

پتوی نرم و لطیفی برای کودکتان تهیه کنید

فضایی را برای کودک در گوشه ای از اتاق در نظر بگیرید. اگر اتاق لازم برای کودک را ندارید، در گوشه ای از اتاق خود یک “مهد کودک” ایجاد کنید. این می تواند شامل یک گهواره و یک ایستگاه در حال تعویض باشد، به همراه فضای کمی که حاوی لباس کودک یا پوشک کودک شما باشد.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments6.jpg

گهواره ی کودک را در گوشه ای از اتاق قرار بدهید

اسباب بازی هایی را با آنچه دارید تهیه کنید. کودک شما به جدیدترین اسباب بازی ها با صدا، دکمه و چراغ نیاز ندارد. بیشتر کودکان از بازی با قابلمه، قاشق چوبی و سایر مواردی که در اطراف خانه قرار دارد خوشحال هستند.

خرید کمتر اسباب بازی به کودک شما فرصتی می دهد تا در بازی های تخیلی شرکت کند.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments7.jpg

اسباب بازی زیادی برای کودکتان تهیه نکنید اجازه بدهید با وسایل خانه هم بازی کند

چسباندن به ملزومات

ابزارهای پوشک را خریداری کنید. بدون استفاده از ابزارهای پوشک نمی توان این کار را در اولویت قرار داد. وسایل مورد نیاز پوشک شامل یک هفته پوشک (برای پوشک یکبار مصرف) یا ۱۵-۲۰پوشک پارچه ای، دستمال مرطوب، کرم پای کودک و یک بند برای خشک کردن پوشک پارچه ای است.

اجازه ندهید پوشک های پارچه ای کثیف جمع شوند حتما در اولین فرصت آن ها را بشویید.

مطالب خواندنی:  چطور کودک‌ را متقاعد کنیم درباره اتفاقات خوب و بدش با ما صحبت کند؟

برای یک هفته لباس کافی داشته باشید. نوزادان به کمدهای بسته بندی شده و پر از وسایل لباس احتیاج ندارند. علاوه بر موارد خاص مانند کلاه گرم، کلاه آفتابی و دستکش، به اندازه یک هفته لباس کافی برای کودک خود داشته باشید. داشتن لباس های کمتر به معنای شستشوی مکرر آن ها است.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments8.jpg

به اندازه ی یک هفته نوزادتان لباس داشته باشد

لباس و کفش کودک را برای سال های آینده خریداری نکنید. زیرا علاوه بر گرفتن فضاهای زیاد سایز کودک شما کاملا متغییر است و ممکن است از لباس ها استفاده نکنید.

خرید کفش های نوزادی را برای نوزاد تازه متولد شده فراموش کنید، آنها غیر ضروری هستند و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهند. در عوض، جوراب های ضخیم و گرم بخرید.

قطعات و وسایل چند کاره تهیه کنید. از خرید وسایل یکبار مصرف خودداری کنید و از موارد چندکاره استفاده کنید. مثلا می توانید به سادگی یک تختخواب با کشوهای داخلی خریداری کنید، یا به جای خرید فنجان از بطری های کودک استفاده کنید که می توانید به عنوان فنجان چندین ماه در همه جا از آن استفاده کنید.

بسیاری از کالسکه های کودک مجهز به توانایی حمل صندلی های اتومبیل هستند، سپس با بزرگ شدن فرزند شما، به کالسکه معمولی تبدیل می شوند. اینها باعث کم شدن فضا می شوند.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments9.jpg

از وسایل چند منظوره استفاده کنید

از چرخ دستی های قابل جمع شدن، صندلی های بلند، نوسانات و غیره استفاده کنید وسایل بزرگتر کودک می تواند فضای زیادی را بگیرد و سریع خانه را به خود اختصاص دهد. هر زمان ممکن باشد، وسایل فرو ریختنی، از جمله چرخ دستی، صندلی بلند و نوسان را انتخاب کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments10.jpg

از وسایل تاشو استفاده کنید

هرچه می توانید قرض بگیرید. برای کم کردن فضا، می توانید وسایل مورد استفاده خانواده و دوستان را به راحتی قرض بگیرید.

هنگام استفاده از وسایل دست دوم، مطمئن شوید که همه پیچ ها، پین ها و اتصالات محکم، و مطمئن باشند. با گذشت زمان، پیچ ها و ناخن می توانند شل شوند و یک خطر ایمنی را ایجاد کنند.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments11.jpg

بعضی از وسایل را از دیگران قرض بگیرید

مطالب خواندنی:  علت ترس یا غریبی کردن در کودکان چیست و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

استفاده از فضای خلاقانه

فضای زیر گهواره را حداکثر کنید. در صورت استفاده از گهواره، باید از تمام مزایای فضای زیر گهواره استفاده شود. شما می توانید از جعبه های چوبی برای ذخیره کتاب و اسباب بازی های کودکانه یا سبدهای کوچک برای نگهداری وسایل پوشک و لوازم یدکی پوشاک استفاده کنید. این فضا برای ذخیره وسایل کودک که قابل جمع شدن هستند مانند نوسان و چرخ دستی مناسب است.

این فضای لازم نیست که کاملاً به چیزهای کودک اختصاص یابد. اگر از کمد مشترک استفاده می کنید، می توانید لباس های اضافه ی خود را در سبدهای زیر گهواره قرار دهید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments12.jpg

از فضای زیر تخت یا گهواره برای نگهداری وسایل استفاده کنید

از تمام اتاق ها برای ذخیره سازی استفاده کنید. یک کودک برای ذخیره کردن همه موارد خود نیازی به اتاق مشخص ندارد. مطابق استفاده موارد را ذخیره کنید. بطری های کودک، دستمال و شیشه ی شیر را می توانید در کابینت های آشپزخانه قرار بدهید، در حالی که پوشک و دستمال را می توان در حمام یا سطل دستشویی نگهداری کرد.

اتاق خواب فقط برای خواب و تعویض لباس کودک شما است. منطقی است که هر چیزی را در جاهای دیگری از خانه پیدا کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments13.jpg

بعضی از وسایل کودک را می توانید داخل کابینت آشپزخانه نگهداری کنید

از قفسه هایی که روی درب کابینت نصب می شوند برای درب کمدتان استفاده کنید و از آن برای نگهداری وسایل کودکتان استفاده کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2020/05/baby3-room2-small-apartments14.jpg

از قفسه های نگهدارنده روی در کمد استفاده کنید

منبع:بیتوته

لینک کوتاه : https://www.greenbeautymag.com/?p=17186

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.