• امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
اخبار امروز : 5
0
4

۱۳ راه برای شناخت درست از خواستگار خود

  • کد خبر : 35931
  • 20 اردیبهشت 1401 - 16:59
راه برای شناخت درست از خواستگار خود
برای شناخت خواستگار قبل از انتخاب به جز حرفهایی که میزند ، تفکراتی که دارد و رفتاری که از خودش بروز می دهد راه دیگری وجود ندارد ، هر چه زمان آشنایی بیشتر شود شما می توانید بیشتر با تفکرات و شخصیت واقعی خواستگار خودتان آشنا شوید.

۱۳ راه برای شناخت درست از خواستگار خود

روشهای شناخت و امتحان خواستگار تا قبل از جواب مثبت دادن

به گزارش مجله زیبایی سبز به نقل از بیتوته،شناخت خواستگار به خصوص اگر آشنایی سنتی باشد کار بسیار سختی است و شاید نتوانید به درستی تصمیم بگیرید. شاید روش های شناخت خواستگار خوب و راههای امتحان خواستگار را بلد نیستید.

ما در این مقاله سعی میکنید روشهایی شناخت خواستگار و راههای امتحان او را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید بهتر برای زندگی آینده خودتان تصیم بگیرید.

نحوه آشنایی و پیشنهاد ازدواج

چطور با خواستگارتان آشنا شدید؟ واسطه داشته اید یا در محل کار و تحصیل با او آشنا شده اید؟ پیشنهاد خواستگاری را چطور مطرح کرد؟

در خواستگاری سنتی باید از معرف و اطرافیان خواستگار تحقیق کنید ، آشنایی ها در محل کار و تحصیل یک شناخت نسبی و کلی بین دو نفر ایجاد میکند ولی با این حال برای شناخت بهتر باید در مورد خانواده اش تحقیق لازم را انجام دهید.

ظاهر خواستگار

اولین چیزی که در برخورد با یک فرد غریبه جلب توجه می کند ظاهر او است . آراستگی ظاهری و مطلوبیت ظاهری اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد صحبت کردن با خواستگار است. اولین روش شناخت خواستگار خوب ، پوشش ظاهری او است که متناسب با معیارهای شما باشد. اگر نمی توانید ظاهر خواستگار خود را قبول کنید بعید است بتوانید روی او حساب باز کنید.

شما باید خودتان در کنار خواستگارتان بتوانید تصور کنید نه این که از نشان دادن او به دوستان یا فامیل سرافکنده باشید.

صحبت کردن خواستگار

مسلما در جلسات خواستگاری و آشنایی های اولیه صحبت های زیادی بین خانواده و بین شما دو نفر اتفاق می افتد. به حرفهایی که می زند و پاسخ هایی که می دهد دقت کنید . آیا مستقیم و با صداقت پاسخ می دهد یا حرفها را می پیچاند . لحن صحبت کردنش با خانواده خودش یا هنگام صحبت کردن چطور است.

آیا فرد دنیا دیده ای است و ارتباطات اجتماعی خوبی دارد ، خوش صحبت است یا کم صحبت و گوشه گیر . نحوه پاسخ دادن یک فرد به سوالات پدر و مادر شما و صحبت کردن از تجربیاتی که داشته است نشان می دهد که شما با یک فرد اجتماعی طرف هستید یا یک فرد گوشه گیر.

 راه برای شناخت درست از خواستگار خود

راه های شناخت خواستگار با صحبت کردن با او

سطح تحصیلات

اگر سطح تحصیلات خواستگارتان برای شما مهم است می توانید در مراحل آخر خواستگاری از او مدرک بخواهید در غیر اینصورت نوع صحبت کردن و جمله بندی ها میتواند نشان دهنده سطح تحصیلات فرد باشد.

مطالب خواندنی:  میزان رشد ، تغذیه و مراقبت در هفته ی چهاردهم نوزادی

برای شناخت بهتر میتوانید سطح تحصیلات خانواده اش را هم بپرسید. شما باید از نظر تحصیلات در سطحی باشید که بتوانید دغدغه های هم و دغدغه های خانوادگی همدیگر را درک کنید.

شوخ طبع بودن خواستگار

افردی که شوخ طبع هستند معمولا در برخوردهای اول سعی میکنند حرفه ای خنده داری بزنند تا یخ میان جمع آب شود. در صورتی که آدمای جدی حاشیه نمی روند و به سوالات کوتاه و مختصر در حد اطلاعات لازم صحبت میکنند. برخی دیگر لودگی می کنند و احترام جمع را حفظ نمی کنند.

میزان درونگرا و برونگرا بودن فرد را نیز در همین مکالمات متوجه خواهید شد. افراد برونگرا معمولا پرحرف تر هستند و بیشتر از میزان مورد نیاز در سوال به شما پاسخ می دهند ولی افراد درونگرا شاید حتی پاسخشان به قدری کوتاه باشد که شما را متعجب کند.

یکی از راههای شناخت خواستگار خوب این است که به میزان پرحرفی و کم حرفی ، جدی و شوخ بودن ، حفظ حرمت هنگام صحبت کردن ، دقت کنید.

آینده نگری خواستگار

یکی از روش های شناخت و امتحان خواستگار این است که میزان آینده نگری او را بسنجید. فردی می تواند در زندگی پیشرفت کند که برای آینده اش برنام ریزی داشته باشد. مسلما شما ریسک زندگی با فردی که آینده نگری ندارد را نمی پذیرید. بنابراین باید سوالاتی که در باره آینده نگری فرد و چشم اندازش برای آینده است را از او بپرسید تا بدانید آیا برنامه مشخصی برای آینده اش دارد یا خیر.

روابط اجتماعی خواستگار

از خواستگارتان بپرسید که چقدر وقت با دوستانش می گذراند ، چقدر به مسافرت می رود و چقدر وقت صرف روابط اجتماعی اش می شود. رفت و آمدهای خانوادگیشان چقدر است و او تا چه حد در این مراسمات حضور دارد. رفتار و روابط اجتماعی فعلی او میتواند دیدگاهی در زمینه روابط اجتماعی و خانوادگی در آینده به شما بدهد. مثلا اگر شما خیلی اهل مهمانی و دورهمی و مسافرت هستید ولی خواستگارتان تنهایی را ترجیح بدهد نمی تواند زوج مناسبی برای شما باشد. یا اگر خواستگار شما زمان زیادی را صرف دوستانش می کند ولی شما دوستی برای وقت گذرانی ندارید مسلما بعد از ازدواج احساس تنهایی زیادی خواهید داشت.

شباهت عقیده ها با خواستگار

یکی از مهم ترین مسائلی که نشان دهنده یک خواستگار خوب برای شما است شباهت عقاید است. شاید فرد مقابل شما انسان خیلی خوبی باشد ولی تضاد عقاید باعث می شود نتوانید زوج خوبی برای یکدیگر باشید. بزرگترین اشتباه هنگام ازدواج این است که به امید تغییر طرف مقابل پاسخ مثبت بدهید و توقع داشته باشید بعد از مدتی به دلیل علاقه به شما عقایدش تغییر کند و شبیه شما شود. در صورتی که این امر تا حدود زیادی غیر ممکن است و می تواند عاملی برای طلاق شود.

مطالب خواندنی:  راههایی برای تشخیص رفیق باز بودن خواستگار

استقلال مالی خواستگار

داشتن استقلال مالی خواستگار یکی از پایه های زندگی مستقل است. زمانی که شما از استقلال مالی برخوردار نباشید و برای تامین هزینه ها دستتان جلوی خانواده ها دراز شود ، مسلما نمی توانید مطابق میل و سلیقه خودتان زندگی کنید و دائما باید پاسخگوی نظرات بزرگترها و دخالت آن ها در زندگیتان باشید.

شاید خواستگار شما در حال حاضر سرمایه یا شغل مناسبی نداشته باشد ولی حداقل باید پتانسیل درآمد زایی را در او ببیند. اگر خواستگار شما هنوز شرایط مالی اداره کردن ساده ترین زندگی را هم ندارد گزینه مناسبی نیست مگراین که هر دو شما سن کمی داشته باشید و قرار باشد مدتی طولانی در عقد و منزل پدر و مادرتان بمانید.

 راه برای شناخت درست از خواستگار خود

نحوه امتحان کردن خواستگار

صداقت خواستگار

یک خواستگار واقعی به سوالات شما دقیق و با صداقت پاسخ می دهد. شما باید حرفهایی که در مورد درامد ، موقعیت شغلی ، جایگاه اجتماعی وغیر می زند را با تحقیق ، تایید نمایید. صداقت شرط اصلی خوب بودن خواستگار است.

مطمئن بودن از خواستگاری

مسلما شما قرار است مدتی را به صورت خصوصی با خواستگارتان صحبت کنید. خواستگار شما ممکن است به دلیل فرار از شرایط فعلی ، شکست عشقی یا اجبار والدین به خواستگاری شما آمده باشد بنابراین باید به نوع صحبت کردن او با خودتان، نوع نگاهش به شما و سوالاتی که از شما می پرسد دقت کنید.

آیا علاقه ای به شناخت شما از خودش نشان میدهد یا صرفا به سوالات شما پاسخ می دهد و شما را تایید می کند ؟

آیا سوالاتش هدفمند و است و خواستگاری را جدی گرفته است یا فقط کلی گویی می کند و سوالات کلی و اساسی را میپرسد.

آیا درباره اهداف شما ، خصوصیسات شما و نظر شما درباره زندگی آینده سوال می کند ؟

هدفش از ازدواج چیست

هدف یک نفر برای ازدواج می تواند امتحان خواستگار خوب باشد.  معمولا این سوالات در جمع پرسیده می شود تا همه با هدف او از ازدواج آشنا شوند ، شما باید به پاسخی که میدهد دقت کنید ، مفهوم کلی پاسخ او باید موارد زیر را در بر بگیرید :

گذر از مرحله مجردی و ورود به مرحله ای جدید اززندگی .

تامین نیازهای جنسی از راه درست ، روحی ، نیاز داشتن به همدم یا نیاز به تکامل .

مطالب خواندنی:  چگونه با فرزندان بزرگسال در یک خانه با احساس خوب زندگی کنیم

ساختن خانواده ای سالم و پرورش سالم فرزندان

 راه برای شناخت درست از خواستگار خود

نحوه شناخت خواستگار

کنار او بودن چه حسی به شما میدهد

احساسی که در معاشرت با خواستگارتان به شما دست می دهد اهمیت بسیار زیادی دارد.

منظور من احساس دل تنگی یا احساس جذب شدن به سمت خواستگارتان نیست چون تمام این مواد به دلیل به هم خوردن تعادل هورمونی و جاذبه جنسی طرف مقابل برای شما ایجاد شده است و چیزی از شخصیت و هماهنگی بین شما دو نفر نمی گوید.

آیا کنار او احساس اعتماد به نفس دارید و برای ارتباط گرفتن با دیگران و فعالیت هایی که به پیشرفت فردی شما کمک میکند میل و رغبت بیشتری دارید یا این که در تماس های تلفنی و هنگامیکه کنارش هستید احساس حقارت به شما دست می دهد و نسبت به کارهایتان احساس شرمندگی میکنید ؟ اگر احساسات منفی ای که هنگام معاشرت و در کنار خواستگارتان تجربه میکنید بیشتر از احساسات مثبت است باید از او صرف نظر کنید.

مهربانی و درک متقابل

اگر خواستگار شما بلد از چطور از نظر عاطفی از شما حمایت کند و رفتارش با شما مهربان است مسلما با اطیمنان بیشتری میتوانید به او فکر کنید.

در جلسات آخر سعی کنید از نظر مسائل جنسی طبع یکدیگر را بشناسید ، تناسب بین گرم مزاج بودن و سرد مزاج بودن دو نفر بعد از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر یکی از شما هفته ای یک بار تمایل به رابطه جنسی داشته باشد ولی دیگری هر روز خواهان رابطه باشد با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهید شد.

به خصوص در اوایل ازدواج که ممکن است یکی از شما روزی چند بار تمایل به رابطه داشته باشد ولی این رفتار از نظر دیگری کار ناپسندی باشد و روزی بیشتر از یک بار را زیاده روی بداند.

اگر زبان محبت و عشق ورزی شما به هم شباهت نداشته باشد به مشکل می خورید مثلا یک نفر ابراز علاقه کلامی را بپسندد ولی دیگری فقط با رفتارش محبت خود را نشان دهد.

یکی از شما برای ابراز علاقه هدیه بخرد ولی دیگری هدیه دادن را کاری بیهوده بداند مشکلات عدیده ای برای شما ایجاد خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.greenbeautymag.com/?p=35931

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.