• امروز : پنجشنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 23 May - 2024
اخبار امروز : 3
0
4

رازهایی برای نزدیکی و صمیمیت زن و شوهر به یکدیگر

  • کد خبر : 32680
  • 23 دی 1400 - 16:58
رازهایی برای نزدیکی و صمیمیت زن و شوهر به یکدیگر
زن و شوهری که بتوانند مانند دوستان صمیمی با هم رفتار کنند میتوانند ازدواجی موفق و پایدار داشته باشند ، به همین دلیل زوجین باید بیاموزند که چه چیزی میتواند زن و شوهر را به هم نزدیک کند.

رازهایی برای نزدیکی و صمیمیت زن و شوهر به یکدیگر

چه چیزی زن و شوهر را به هم نزدیک می کند 

اگر می خواهید ازدواجی موفق و پر بار و روبه رشد داشته باشید و بیشتر به  هم نزدیک شوید ، باید تبدیل به بهترین دوست یکدیگر شوید ،  در ایجاد صمیمیت و اعتماد بین خودتان کوشا باشید ، به هم احترام بگذارید ، لحظات خوشی کنار هم سپری کنید ، به دنبال سرگرمی های دو نفره ای باشید که هر دوی شما از انجام دادن آن لذت ببرید ، از یکدیگر تعریف کنید ، حامی هم باشید ولی در عین حال استقلال فردی خود را حفظ کرده و به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارید.

به گزارش مجله زیبایی سبز به نقل از بیتوته،ازدواجی که از یک سو ، استقلال فردی را زیر سوال ببرد و همراه با تجاوز به حریم خصوصی و وابستگی طرفین باشد یا از سویی دیگر استقلال فردی به حدی باشد که مانع از ایجاد یکی شدن و صمیمیت زن و شوهر شود ، به سرعت فرسوده شده و باعث دورتر شدن دو نفر از یکدیگر خواهد شد.

چیزی که زن و شوهر را به هم نزدیک می کند ، عشق ، احترام ، امنیت و تعادل در استقلال فردی است که موفقیت در هر کدام نیاز به رعایت ظرافت های بسیاری دارد .

تعادل در استقلال فردی برای نزدیک شدن زن و شوهر

معنی استقلال فردی در ازدواج این است که زن و شوهر در کنار رابطه زوجیتی که با هم دارند ، بدون ایجاد وابستگی و حل شدن در ازدواج ، با اختیار و توافق بین خودشان بتوانند زندگی فردی خود را حفظ کنند.

حفظ استقلال فردی در ازدواج به این معناست که نباید به قدری به هم نزدیک شوید یا بچسبید که فرد مقابل نتواند به زندگی و کارهای شخصی اش برسد و نه اینقدر از هم  دور شوید که صمیمیتی بین خودتان حس نکنید.

در یک ازدواج موفق ، زندگی زوجین در شریک عاطفی شان خلاصه نمی شود و از رشد فردی ، و رشد در مسائل شخصی برای افزایش احساس ارزشمندی خودشان بهره مند می شوند.

مطالب خواندنی:  چرا پسرانی که رابطه نزدیکی با مادر خود دارند شریک عاطفی بهتری می شوند؟

فردیت در ازدواج یعنی این که ، من یک انسان ارزشمند و توانا هستم که برای زندگی خودم هدف و برنامه دارم و به انتخاب خودم در این مسیر به همسرم عشق می ورزم و از او حمایت می کنم .

ولی وابستگی در ازدواج که درست  مقابل استقلال فردی است یعنی این که ، من بدون تو هیچ هستم و نابود می شوم و نمی توانم به زندگی ام ادامه دهم و تنها دلیل حال خوب من در این دنیا فقط همسرم است .

رازهایی برای نزدیکی و صمیمیت زن و شوهر به یکدیگر

ایجاد حس امنیت در رابطه زن و شوهر را به هم نزدیک می کند

ایجاد احساس امنیت در رابطه برای نزدیک شدن زن و شوهر

احساس امنیت یکی از نیازهای پایه زندگی انسانی است که در رابطه عاطفی هم نقش مهمی دارد. در رابطه ای که طرفین احساس امنیت نداشته باشند، دیر یا زود به طلاق عاطفی یا طلاق رسمی می رسد.

امنیت در رابطه به این معنی است که هر دو نفر احساس کنند که وجودشان برای هم ارزشمند است ،  تعهد عاطفی و جسمی و فکری به هم دارند ، برای هم احترام قائلند، به هم اعتماد دارند ، از هم حمایت می کنند ، به هم عشق می ورزند ، مورد پذیرش هم هستند ، برای بهتر شدن تلاش می کنند و می توانند بدون قضاوت و ترس از ترک شدن خود واقعی شان باشند.

امنیت در رابطه به این معنی است که در آغوش کسی قرا می گیرند که شخص دیگری را به آغوشش راه نمی دهد یا از عشقش سواستفاده نمی شود.

طرف مقابل قصد آزار رساندن یا ترساندن او را ندارد و از حرفها یا کارهایش علیه خودش سواستفاده نمی کند.

نیازهای عاطفی یکدیگر را برآورده می کنند و به احساسات و خواسته های هم احترام می گذارند و خودشان را در جهت خشنودی شریک عاطفی شان بهبود می دهند.

مطالب خواندنی:  علت نفهمیدن حرف همسر و راهکارهایی برای حل مشکل

حفظ احترام چیزی است که زن و شوهر را به هم نزدیک می کند

هر انسانی دوست دارد مورد احترام قرار بگیرد و به طور ناخودآگاه سعی می کند در مقابل افرادی که به او احترام می گذارند ، بهتر رفتار کند تا فردی شایسته به نظر بیاید.

زوجین موفق ، افرادی هستند که به همان اندازه که توقع احترام دارند ، به شریک عاطفی شان احترام می گذارند.

با او خوب صحبت می کنند.

از خانواده همسرشان بدگویی نمی کنند.

اگر همسرشان از خانواده اش عصبی شده و در موردشان بدگویی می کند فقط گوش می دهند و سپس به فراموشی می سپارند نه این که خودشان را وارد معرکه کنند .

هیچگاه خودشان را وسط اختلاف همسر و خانواده اش نمی اندازند و اجازه می دهند خودشان مشکلات خانوادگی شان را حل کنند.

با رفتار و گفتارشان در مقابل همه نشان می دهند که همسرشان در اولویت است.

قبل از این که تصمیمی بگیرند که به هر دوی آن ها مربوط می شود با همسرشان مشورت می کنند حتی اگر دعوت شدن به یک مهمانی باشد.

به علایق و سلایق هم احترام می گذارند حتی اگر مخالف میلشان باشد

خودشان را عقل کل یا برتر از همسرشان نمی بینند.

به حرفها و قول هایی که به هم می دهند عمل می کنند.

در رفتارو گفتارشان اثری از هتک حرمت نیست .

هنگام بحث و دعوا به جای این که شروع به تحقیر و توهین و فحش دادن به طرف مقابل یا خانواده اش کنند ، درباره علت عصبانیتشان صحبت می کنند.

زمانی که همسرشان عصبی است به جای این که مقابله مثل کنند و هیزم آتش را زیاد کنند ، گوش می دهند تا علت عصبانیتش را پیدا کنند .

زمانی که نمی توانند بحثی را کنترل کنند به جای ادامه دادن به دعوا و اعصاب خوردی ، به هم فرصت می دهند تا آرام شوند تا بتوانند دلایل و منطق یکدیگر را بررسی کنند و حرف هم را درک کنند.

اگر از صحبت های شریک عاطفیشان برداشت ناخوشایندی داشتند ، به جای عصبی شدن و فحش دادن ، مستقیم از او میپرسد که آیا منظور تو این بود ؟

مطالب خواندنی:  بهترین راه برای زن خانه دار برای ایجاد خانه ای شاد

به همسرشان برچسب نمی زنند و او را تحقیر نمی کنند و نادیده نمی گیرند .

هنگام دعوا انصاف را رعایت می کنند و تقصیرشان را به گردن می گیرند نه این که همه تقصیرها را به گردن طرف مقابل بیندازند .

نزدیک شدن زن و شوهر با ابراز احساس عشق و صمیمیت 

در بین زوجین عشق می تواند حدود و تعریف های متفاوتی داشته باشید ولی در همه موارد به معنی پذیرش بی قید و شرط است . شما اگر ادعا می کنید عاشق کسی هستید یعنی تمامیت او را قبول کرده اید و می خواهید با وجود تمام خوبی ها و بدی ها در کنارش زندگی کنید و قصد تغییر او را ندارید.

عشق سالم همراه با پذیرش ، صبر ،  بخشندگی ، احترام ، تواضع و زیبا بینی است. یعنی در دل زشتی بتوانیم زیبایی را ببینیم بنابراین اگر در حال ایراد گرفتن و عیب جویی از کسی هستید نشان می دهد که عاشقش نشده  اید و دوستش ندارید.

در صورتی که می خواهید عشق و صمیمیت در ازدواجتان را حفظ کنید و هر روز به هم نزدیک تر شوید باید دست از عیب جویی و تلاش برای تغییر دادن طرف مقابل بردارید.

او را همان طور که هست و انتخاب کرده اید بپذیرید، تاییدش کنید و به او عشق بورزید و اجازه دهید روح و روانش در کنار شما جان تازه بگیرد و از محبت و مهر شما سیراب شود.

ابراز عشق و محبت بین زوجین چه به صورت کلامی چه به صورت عملی و چه به صورت جسمی ، باعث می شود از کنار هم بودن لذت ببرید و گرمای زندگیتان پایدار بماند.

لینک کوتاه : https://www.greenbeautymag.com/?p=32680

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.